Моментальний клей 3M встановив світовий рекорд

Моментальний клей 3M встановив світовий рекорд
Клей ціанакрилат 3М Scotch-Weld PR100 протягом 60 хвилин утримував у повітрі вагу у 8,1 тонни - найважчу вагу, підняту у повітря за допомогою клею.
 
Клей Scotch-Weld цілу годину утримував у висячому положенні навантажувач масою 8,1 тонни. Таким чином було встановлено рекорд на найбільшу вагу, утримувану на клейовому з'єднанні. Навантажувач був підвішений на крані за допомогою сталевого циліндра діаметром лише 7 см. Дві частини циліндра, прикріплені до крана і до навантажувача, були склеєні одна з одною ціанакрілатним клеєм 3М ™ Scotch-Weld ™ PR100.

Операцію по закріпленню та підйому навантажувача проводили інженери Технічного університету Рейн-Вестфалії в Аахені. Захід демонструвався у прямому ефірі на німецькому телебаченні в програмі Terra Xpress. Німецьким інженерам довелося зіткнутися з серйозним технологічним завданням, щоб побити попередній рекорд - 8,01 тонни. Їм це вдалося з легкістю завдяки винятковим якостям клею 3M Scotch-Weld. Зареєструвати світовий рекорд був запрошений Олаф Кюхенбекер, офіційний представник Книги рекордів Гіннесса в Німеччині.

Як показав експеримент, клеї 3M Scotch-Weld можуть з успіхом використовуватися в екстремальних умовах. Однак вони також дуже ефективні та економічні у повсякденному житті. Це практичний і зручний спосіб з'єднання різних матеріалів, що може служити альтернативою традиційним гвинтовим з'єднанням, зварюванню, клепкам і болтам на промислових виробництвах. Усього лише краплини клею достатньо, щоб забезпечити дуже міцне з'єднання у сотнях різних комбінацій металевих, пластмасових та гумових поверхонь. Ці клеї тверднуть настільки швидко, що з'єднання досягає транспортної міцності у межах 5-10 секунд та 80% кінцевої міцності вже через годину після склеювання. Додатковими перевагами є відсутність запаху, стійкість до високих температур і еластичність, що забезпечують стійкість при вібрації. Завдяки всьому цьому клеї 3М можна застосовувати за призначенням практично без обмежень. І, нарешті, клеї можуть надійно скріплювати масивні предмети, що і було з успіхом продемонстровано в ході експерименту.

Купити ціанакрилатний клей-рекордсмен 3М PR 100 можна у нашому інтернет-магазині.

11 декабря, 2012 годЧитати всі новини